Dzik wpadł do kościoła i mocno nastraszył wiernych... [ZDJĘCIA]

Informacja od kilku dni krąży w internecie na jednym z portali społecznościowych. Podejrzewamy, że internauci postanowili przypomnieć tę historię w związku z planowanym odstrzałem tego gatunku zwierząt. Informacja jest jak najbardziej prawdziwa...

Dramatyczne sceny rozgrywały się w w Rudzie Śląskiej - Halembie w kościele pod wezwaniem Bożego Narodzenia. Do szokujących, a na pewno niecodziennych wydarzeń doszło podczas niedzielnej mszy świętej. Parafianie byli w szoku. Poza tym mocno się wystraszyli. Tym bardziej, że dzik, by wedrzeć się do kościoła, wybił szybę w drzwiach wejściowych, mocno się przy tym raniąc. Krew pryskała po ścianach, a zwierzę biegało po świątyni. Sytuację na szczęście udało się opanować. Sceny rozgrywały się dokładnie rok temu, w styczniu 2018 r.

To nie jest jedyny taki przypadek, kiedy to dziki podchodzą tak blisko ludzi. Widywane są zarówno na skwerach pod domami na Dolnym Śląsku, jak i na deptakach nad morzem. Można je spotkać wszędzie, jak Polska długa i szeroka. W 2015 roku dzik wtargnął np. do... szpitala we Włocławku, gdzie mocno wystraszył pacjentów i personel. I tym razem zwierzę nie zrobiło nikomu krzywdy i udało się je przepędzić do lasu. W 2017 roku, szalał w piaskownicy w Dąbrowie Górniczej... W 2014 buszował na dworcu w Wejherowie. Przykłady można mnożyć.

Zdarza się też jednak, że ratowanie przerażonego zwierzęcia, którego naturalnym środowiskiem jest przecież las, a nie szpital czy kościół, zajmuje nieco więcej czasu. Tak było w listopadzie 2018 roku w Wałbrzychu, gdzie dzik wpadł do studzienki burzowej i trzeba było pomocy straży pożarnej, by go uwolnić. Udało się. Dzik wrócił do lasu. Szczęśliwie skończył też z dzik, który co prawda wpadł do beczki w Wałbrzychu, ale wydostać pomogli mu się mieszkańcy.

ADA

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

13.01.2019, 13:59

Do Księciunia - nie dostanie sakramentów , bo nie ma portmonetki , a za friko w kościele nic nie
dają !!!

13.01.2019, 00:18

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

12.01.2019, 22:37

Widocznie DZIK przestraszył się myśliwego i prób