Watykan zasygnalizował, że na terenie papieskiego państwa mogłyby się odbywać zawody sportowe w ramach Igrzysk Olimpijskich 2024 roku, o których organizację ubiega się Rzym - donosi dziennik "The Times". Papież z okien swojej rezydencji mógłby oglądać zawody w łucznictwie, do których organizacji idealnie nadaje się plac Świętego Piotra.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
"The Times" cytuje kardynała Jose Saraiva Martinsa, zapalonego fana sportu, który mówi, że papież prawdopodobnie zaakceptowałby udostępnienie terenów Watykanu sportowcom. Brytyjski dziennik przypomina wypowiedź kardynała dla "Quotidiano Nazionale": "Kościół zawsze promował sport ze względu na jego zdrowe wartości".

Według "Timesa", jeśli Rzym uzyska prawo organizacji Olimpiady w 2024 roku, to organizatorzy pragnęliby, aby na Placu Świętego Piotra rozegrane zostały zawody w łucznictwie. Kolumnada wokół placu zapewniłaby ochronę przed wiatrem, a widowisko mógłby z okien swej siedziby oglądać papież. Sportowcom udostępnione mogłyby być również ogrody watykańskie, a zawody wioślarskie mogłyby odbyć się w letniej rezydencji papieskiej w Castel Gandolfo, położonej nad jeziorem Albano.

Sport

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!