(© Patomwim)

Reprezentacja UKS PATOMSWIM Bogatynia, wzięła udział w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów rozgrywanych w dniach 18-21 maja 2017 r. w Lublinie. W tej najważniejszej imprezie w Polsce wystartowało blisko 700 zawodników z 139 klubów. Jednocześnie zawody były kwalifikacją do imprez międzynarodowych: Mistrzostw Europy i Świata Juniorów, Mistrzostw Świata Seniorów, Europejskich Dni Olimpijskich Młodzieży i Uniwersjady.

W Lublinie na słupkach startowych 50 metrowej pływalni „AQUA Lublin” stanęli: Olga Szczotka, Kamila Ślązak, Piotr Zalewski i Igor Remian. Czteroosobowa grupa bogatyńskich pływaków pod opieką trenera Pawła Mielnika przez cztery dni rywalizowała z najlepszymi pływakami w Polsce. Wszyscy zawodnicy poprawili rekordy życiowe i weszli na wyższy poziom przed lipcowymi Mistrzostwami Polski Juniorów.

Zawody były celem dla najbardziej utytułowanej zawodniczki klubu Patomswim – Olgi.
W rywalizacji na 200 metrów stylem dowolnym zawodniczka popłynęła w czasie 02:05,90 co pozwoliło wypełnić minimum do sztafety (4 x 200m dowolnym) na Mistrzostwa Europy Juniorów w Izraelu! Wspólnie z najlepszymi trzema dziewczętami zawodów na 200m stylem dowolnym popłynęły poniżej minimum, które łącznie wynosiło 08:16,49 (czas sztafety to ok. 08:15,44).
Dzięki uzyskaniu kwalifikacji Olga weszła do Kadry Narodowej Juniorów i od 28 maja spędzi blisko miesiąc na obozach w Dębicy i Lublinie. Bezpośrednio po zgrupowaniu, czyli pod koniec czerwca kadra wyleci z Warszawy do Natanya (Izrael) gdzie zawodnicy będą walczyć o najwyższe europejskie trofea.

Upór, determinacja i ciężka praca w dążeniu do celu wygrały z wieloma przeciwnościami jakie napotykał klub w bieżącym sezonie (brak własnej pływalni w okresie 05.2016 – 03.2017).

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!