Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dom Drzewa na Dolnym Śląsku. Niesamowita, darmowa atrakcja edukacyjna dla szkół. Szkoły z całej Polski bukują terminy! ZDJĘCIA, FILM

Tomasz Pawlak; ADA
Wideo
od 16 lat
Na Dolnym Śląsku jest niesamowita atrakcja dla dzieci i młodzieży, która choć wiedzą o niej nieliczni, terminy zabukowane ma aż do wiosny 2024 r.! To Dom Drzewa w Miliczu, "świątynia lasu", gdzie podczas zabawy i wykładów dzieci nabywają wiedzę o polskich lasach. Odbywają są tu też zajęcia dla licealistów, studentów, seniorów. Kiedy dowiadują się o tym miejscu nauczyciele, organizują wycieczki z całej Polski. Bo atrakcja jest darmowa, a w środku jest niesamowicie, zobaczcie zdjęcia i film.

Spis treści

Ośrodek edukacji przyrodniczo-leśnej Dom Drzewa należy do Nadleśnictwa Milicz i proponuje bezpłatne warsztaty i wykłady dla wszystkich chętnych. To centralna siedziba leśnego kompleksu promocyjnego Lasy Doliny Baryczy.

Dawna wyłuszczarnia szyszek zamieniła się w świątynię lasu Dom Drzewa w Miliczu

Budynek jest nowoczesny, choć zabytkowy. To dawna wyłuszczarnia nasion szyszek, która została przekształcona wiele lat temu w Dom Drzewa. W 2015 roku budynek przeszedł gruntowny remont, modernizację i ponownie otworzył swoje drzwi jako miejsce edukacyjne. Wszystko tu nawiązuje do piękna lasu.

Dom drzewa w Miliczu proponuje zajęcia edukacyjne i warsztaty dla dzieci spójne z programem nauczania, a wszystko za darmo
Jak na prawdziwy Dom Drzewa przystało wiele tu elementów nawiązujących do lasówTomasz Pawlak

Zajęcia edukacyjne i warsztaty w Domu Drzewa w Miliczu odbywają się codziennie

Codziennie, od poniedziałku do piątku, Dom Drzewa jest miejscem zajęć z edukacji przyrodniczo-leśnej. Odwiedzają go zorganizowane grupy szkolne i często seniorzy. Instytucja ściśle współpracuje z Technikum Leśnym w Miliczu. Jedyne ograniczenie to wielkość grupy. Nie może ona przekraczać 50 osób ze względów bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Cały proces remontowy i modernizacyjny był ściśle nadzorowany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków z Wrocławia.

Bezpłatne zajęcia o lasach w Domu Drzewa w Miliczu nawiązują do programu szkół

Zorganizowanie wykładów lub warsztatów jest proste - wystarczy zadzwonić i umówić spotkanie. Warsztaty są całkowicie darmowe, a jedynym wydatkiem praktycznie jest koszt dojazdu. Dodatkowym atutem jest spójność wykładów z programami nauczania szkół podstawowych, średnich i wyższych.

Dom drzewa w Miliczu proponuje zajęcia edukacyjne i warsztaty dla dzieci spójne z programem nauczania, a wszystko za darmo
Dom drzewa w Miliczu proponuje zajęcia edukacyjne i warsztaty dla dzieci spójne z programem nauczania, a wszystko bezpłatnie. Dzieci i opiekunowie są zachwyceniTomasz Pawlak

Dom drzewa w Miliczu proponuje także zajęcia w lesie, a latem i wiosną ognisko

Inną atrakcją są leśne ścieżki edukacyjne, rozpoczynające się niedaleko Domu Drzewa. Kiedy tylko pogoda na to pozwala, dzieci wyruszają także do lasu, na zajęcia w terenie. Wiosną i latem istnieje możliwość zakończenia programu edukacyjnego przy ognisku. To bardzo przyjazne miejsce dla zwiedzających i zdecydowanie warto umieścić je na liście miejsc do odwiedzenia.

Zobaczcie, jak tu fajnie! Zdjęcia i film.

Jak na prawdziwy Dom Drzewa przystało wiele tu elementów nawiązujących do lasów

Dom Drzewa na Dolnym Śląsku. Niesamowita, darmowa atrakcja e...

Jak dojechać do Domu Drzewa w Miliczu, zobacz na poniższej mapie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na goerlitz.naszemiasto.pl Nasze Miasto