Ekstraklasa: Śnieżna niespodzianka w Chorzowie [zdjęcia]

Łukasz Jurczyk
W meczu 19. kolejki Ekstraklasy, Ruch Chorzów przegrał na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 0:2. Obie bramki dla gości zdobył Bułgar, Ilijan Micanski.

Spotkanie rozgrywane było przy gęsto padającym śniegu. W drugiej połowie konieczne było odśnieżenie linii, które stały się zupełnie niewidoczne. W końcówce pierwszej połowy doszło do bardzo nieprzyjemnego incydentu. Andrzej Niedzielan padł na murawę po zderzeniu z zawodnikiem Zagłębia. Trafił on do szpitala z podejrzeniem urazu kości czaszki i wstrząśnienia mózgu.

Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin 0:2 (0:0)

Bramki: Micanski (64. , 84.)
Widzów: 8 000

Składy:
Ruch Chorzów: Pilarz – Grzyb, Grodzicki, Sadlok, Nykiel – Zając, Baran, Straka (83. Scherfchen), Janoszka (72. Stefański) – Niedzielan (46. Piech), Sobiech.
Zagłębie Lubin: Isailović – G. Bartczak, Stasiak, Reina, Nhamoinesu – Hanzel, M. Bartczak, Ekwueme – Pawłowski (71. Kędziora) – Traore, Błąd (61. Micanski).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani